Методичне об'єднання 1

Учителі-блискучі виконавці, яких ми

не знайдемо більше ніде в світі. Бо в них

в голові сидить інспектор, який,можливо,

ніколи не прийде до нього на урок, але

про якого вчитель завжди пам'ятає.

Ш. Амонашвілі

Сучасний учитель працює в умовах швидкого впровадження інтернет-технологій і сервісів у системі середньої освіти та розбудови єдиного інформаційного простору. Тому вчитель повинен організувати навчальний процес так, щоб кожен учень міг брати участь в організації власного навчання.

Нині комп'ютеризація навчального процесу розглядається як один із найперспективніших напрямів підвищення якості освіти. Проте це досить складна проблема, що потребує тривалої цілеспрямованої роботи й постійної уваги. Сьогодні комп'ютер має перейти із кабінету інформатики у навчальні класи і вчителю потрібно бути готовим до роботи з ним. Нові технології на уроках викликають необхідність у створенні нових педагогічних методів та прийомів. Успіх упровадження ІКТ на уроці залежатиме від здатності вчителя створити нетрадиційну атмосферу занять, що спирається на застосування нових технологій, розвитку активної робочої обстановки в класі, засновану на колективній роботі, освоєнні знань у співпраці з іншими. Учитель зобов'язаний бути творчим керівником, консультантом, помічником учнів, його відкритість, упевненість у можливостях і здібностях дітей, бачення внутрішнього  світу кожної дитини  - успіх роботи на уроці.

Методична робота вчителів гуманітарного циклу в 2015-2016н.р. буде направлена  на опрацювання проблеми «Формування ІКТ – компетентності вчителя – предметника», метою якої є створення новітніх інформаційних технологій.

Роботу методоб'єднання спрямовано на реалізацію та виконання таких завдань :

створення системи професійної підготовки вчителя на базі розвитку інформаційних та комунікативних компетентностей;

розширення змістовного поля підготовки вчителя для формування  компетенцій, що забезпечать його мобільність;

створення    умов    для    забезпечення    розвитку    інформаційних компетенцій вчителя й учня;

використання інноваційних засобів і технологій.

Отже, оновлення підходів до підвищення компетентності педагогів можливе через надання цій роботі системного характеру, чітке визначення завдань, змісту та форм ЇЇ організації, використання нових форм активного навчання вчителів і модернізацію традиційних, вибір на науковій основі оптимальної структури методичної роботи.